SPARTAŃSKI CHARAKTER WALKI

17 lutego 2018r odbyła się Dwudziesta Jubileuszowa Edycja Śląskiej Bitki w Leszczynach, zorganizowana przez klub sportowy Absortio Rybnik, która opierała się się na zasadach K1. Tego dnia wystartowało blisko 120 zawodników z całej Polski. Klub Sportowy Spartan wystawił do reprezentacji Dominika Strycharskiego, Macieja Tackę, Szymona Prajsnara oraz Marcina Pniewskiego. Wszyscy nasi podopieczni byli bardzo dobrze przygotowani zarówno pod względem technicznym jak i psychicznym. Walki były toczone na wysokim poziomie z pełną determinacją. Maciej wygrał swój pojedynek z zawodnikiem z klubu KSW ofensywa Michałem Czyżem. Szymon wygrał swoją walkę z zawodnikiem z klubu Armia Polkowice Przemysławem Świerszczem. Kolejny nasz fighter Marcin również wygrał swoją walkę z zawodnikiem z klubu Jenel Team z Zabrza Kamilem Słowianinem. Wszyscy zdobyli zatem złote medale turnieju. Niestety do pełni szczęścia zabrakło zwycięstwa Dominika, który po zaciętym pojedynku przegrał z cięższym od siebie przeciwnikiem z Częstochowy. Wszyscy reprezentanci spartana pokazali charakter oraz wolę walki, która w nich drzemie.

 

Galeria :

Nasza historia

Klub Sportowy SPARTAN Knurów rozpoczął swoją działalność 9 marca 2010 roku i od tego momentu regularnie uczestniczy w zawodach sportowych oraz turniejach. Spartan jest wpisany do ewidencji klubów oraz stowarzyszeń sportowych działających na terenie powiatu gliwickiego. Posiada licencje klubową wydaną przez Polski Związek Kickboxingu. Założycielem Klubu jest Pan Sławomir Tokarz- wykwalifikowany Trener, pasjonata sportów walki natomiast funkcję Prezesa Klubu piastuje Pani Marta Jurczyk.

ZAPRASZAMY NA TRENINGI !!!

Seminarium z Marcinem Różalskim

Szkolenie treningowe odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, 03 marca 2017 roku.
Dwugodzinne spotkanie dydaktyczno-treningowe, miały na celu promowanie piękna i niepowtarzalności Boksu tajskiego oraz Mieszanych sztuk walki w których specjalizuje się Różal.
Podczas szkolenia szczególny nacisk został postawiony na pokazanie najskuteczniejszych technik, w stójce. Nie obyło się bez instruktarzu podstaw poruszania się w sportach walki oraz mechaniki wyprowadzania poszczególnych technik. W seminarium uczestniczyło 60 osób. Klub Sportowy Spartan składa podziękowania Marcinowi „Różal” Różalskiemu za przybycie oraz ciekawe i interesujące szkolenie

JACKA Mistrza Muay Thai w SPARTAN Knurów

28 oraz 30 listopada 2017 roku mieliśmy nie lada okazję gościć w naszym klubie JACKA Mistrza Muay Thai. Jak wiemy, Tajlandia to szczególne miejsce na fighterskiej mapie Świata. To kraj, z którego pochodzi ogromna część Mistrzów Świata i Europy w Muay-Thai. Jack poprowadził seminarium poświęcone tematyce walki oraz klinczu, które składało się z trzech dwugodzinnych jednostek treningowych. Mam nadzieję, że Ci którzy przybyli na seminarium treningowe nie żałowali swojej decyzji. Przez 6 godzin wspólnego treningu Jack pokazał spory wachlarz technik tajlandzkiej szkoły tajskiego boksu na zawodowym poziomie, która jak kolejny raz się przekonaliśmy, jest bardzo prosta, a jednocześnie bardzo skuteczna.
 

Laur Knurowa

Klub sportowy Spartan otrzyma w roku 2017 Laur Knurowa za wybitne działania rozsławiające miasto.

Klub Sportowy Spartan Knurów rozpoczął swoją działalność w 2010 roku. Od tego momentu regularnie uczestniczy w zawodach sportowych, turniejach w Polsce, Mistrzostwach Europy oraz Świata.
Posiada licencję klubową wydaną przez Polski Związek Bokserski oraz Polską Federację Kickboxingu.
Sławomir Tokarz będący założycielem Spartana postawił sobie za cel m.in. rozpowszechnienie wśród mieszkańców Knurowa
pasji do sportów walki oraz aktywnego stylu życia, wolnego od uzależnień. Kierując się tym nastawieniem w knurowskim klubie rozpoczęto systematyczne treningi, sportowcy zaczęli brać udział w zawodach i licznych seminariach.

2010201720172017