DZIENNIK ZACHODNI – OSOBOWOŚĆ ROKU 2017

W dniu 28 lutego 2018 roku Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbyła się uroczysta gala z okazji wyróżnienia laureatów plebiscytu Dziennika Zachodniego – Osobowość Roku 2017 województwa śląskiego. Wśród zaproszonych gości znalazł się policjant z Gliwic, który zdobył największą ilość głosów czytelników i internautów w swojej kategorii samorządność i społeczność lokalna w powiecie gliwickim sierż.szt. Laureat to założyciel klubu spartan team i policjant, nominowany za aktywizację knurowskiej społeczności lokalnej i wyjątkową pracę na rzecz rozwoju sportu młodzieżowego i wychowania poprzez sport oraz popularyzacji aktywności fizycznej. A także za zaangażowanie i pracę jaką wykonuje jako nauczyciel w knurowskich, gliwickich oraz pyskowickich klasach mundurowych.

„ Jestem mile zaskoczony, iż ten zaszczytny tytuł przypadł właśnie mi chciałbym podziękować wszystkim, którzy na mnie oddawali swoje głosy i docenili moją prace na rzecz rozwoju sportu oraz dbania o dobry wizerunek polskiej policji. Tę nagrodę dedykuje wszystkim policjantom naszego Gliwickiego Garnizonu którzy wykonują ogromną prace, służbę aby naszemu społeczeństwu żyło się bezpieczniej. Dziękuje mojej żonie Ani za cierpliwość i wyrozumiałość w mojej pracy społecznej . Dziękuje Bogu za zdrowie i siłę jakim mnie obdarza każdego dnia. A na koniec chciałbym dodać słowa, które przyświecają mi każdego dnia słowa Jana Pawła II, które stało się ,moim mottem życiowym, którym staram się zarazić młodzież  „Wymagajcie od siebie choćby nikt od was nie wymagał „

Nasza historia

Klub Sportowy SPARTAN Knurów rozpoczął swoją działalność 9 marca 2010 roku i od tego momentu regularnie uczestniczy w zawodach sportowych oraz turniejach. Spartan jest wpisany do ewidencji klubów oraz stowarzyszeń sportowych działających na terenie powiatu gliwickiego. Posiada licencje klubową wydaną przez Polski Związek Kickboxingu. Założycielem Klubu jest Pan Sławomir Tokarz- wykwalifikowany Trener, pasjonata sportów walki natomiast funkcję Prezesa Klubu piastuje Pani Marta Jurczyk.

ZAPRASZAMY NA TRENINGI !!!

Seminarium z Marcinem Różalskim

Szkolenie treningowe odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, 03 marca 2017 roku.
Dwugodzinne spotkanie dydaktyczno-treningowe, miały na celu promowanie piękna i niepowtarzalności Boksu tajskiego oraz Mieszanych sztuk walki w których specjalizuje się Różal.
Podczas szkolenia szczególny nacisk został postawiony na pokazanie najskuteczniejszych technik, w stójce. Nie obyło się bez instruktarzu podstaw poruszania się w sportach walki oraz mechaniki wyprowadzania poszczególnych technik. W seminarium uczestniczyło 60 osób. Klub Sportowy Spartan składa podziękowania Marcinowi „Różal” Różalskiemu za przybycie oraz ciekawe i interesujące szkolenie

JACKA Mistrza Muay Thai w SPARTAN Knurów

28 oraz 30 listopada 2017 roku mieliśmy nie lada okazję gościć w naszym klubie JACKA Mistrza Muay Thai. Jak wiemy, Tajlandia to szczególne miejsce na fighterskiej mapie Świata. To kraj, z którego pochodzi ogromna część Mistrzów Świata i Europy w Muay-Thai. Jack poprowadził seminarium poświęcone tematyce walki oraz klinczu, które składało się z trzech dwugodzinnych jednostek treningowych. Mam nadzieję, że Ci którzy przybyli na seminarium treningowe nie żałowali swojej decyzji. Przez 6 godzin wspólnego treningu Jack pokazał spory wachlarz technik tajlandzkiej szkoły tajskiego boksu na zawodowym poziomie, która jak kolejny raz się przekonaliśmy, jest bardzo prosta, a jednocześnie bardzo skuteczna.
 

Laur Knurowa

Klub sportowy Spartan otrzyma w roku 2017 Laur Knurowa za wybitne działania rozsławiające miasto.

Klub Sportowy Spartan Knurów rozpoczął swoją działalność w 2010 roku. Od tego momentu regularnie uczestniczy w zawodach sportowych, turniejach w Polsce, Mistrzostwach Europy oraz Świata.
Posiada licencję klubową wydaną przez Polski Związek Bokserski oraz Polską Federację Kickboxingu.
Sławomir Tokarz będący założycielem Spartana postawił sobie za cel m.in. rozpowszechnienie wśród mieszkańców Knurowa
pasji do sportów walki oraz aktywnego stylu życia, wolnego od uzależnień. Kierując się tym nastawieniem w knurowskim klubie rozpoczęto systematyczne treningi, sportowcy zaczęli brać udział w zawodach i licznych seminariach.

2010201720172017