DURKACZ OBJAWIENIEM TURNIEJU

W dniach 11-16 marca 2018r odbył się XXXV Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma w Warszawie, w którym udział wzięło 136 zawodników z 27 państw z całego świata. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych organizowana od 1977r. Obsada tegorocznych zmagań w Warszawie była wyjątkowo mocna nazwana przez niektórych małymi mistrzostwami świata. Nasz kraj z dumą reprezentował wychowanek Ireneusza Przywary Damian Durkacz. Zawodnik spartana wygrał w znakomity sposób 3 pojedynki, dzięki którym jako jedyny spośród przedstawicieli polski awansował do walki o złoto. W półfinale w świetnym stylu pokonał brązowego medalistę ubiegłorocznych mistrzostw świata, Amerykanina Freudisa Rojasa. Każdy pojedynek stoczony przez naszego pięściarza był bardzo efektowny, dynamiczny oraz pełny świetnego refleksu. Sędziowie oraz widzowie bez wątpienia okrzyknęli Damiana jako najlepiej debiutującego zawodnika w boksie seniorskim.

Damian DurkaczW finale, przegrał niejednogłośnie walkę o złoto z Kazachem Bekdauletem Ibragimowem w kat.64kg. Z wielką klasą pożegnał turniej ze srebrnym medalem. Jest to ogromny sukces naszego pięściarza, który ma dopiero 19 lat. Ten tydzień w Warszawie dla Durkacza był debiutem w seniorach a dokonał już czegoś niesamowitego, został objawieniem turnieju na którym dopiero rozpoczał „dorosłą” karierę w tak pięknym stylu. Wielkie brawa i pokłony Damian!! Podziękowania oraz gratulację należą się również dla trenera Irka, dzięki któremu możemy teraz z dumą i radością kibicować Damianowi. Trud, praca i doświadczenie naszego duetu doprowadzają nas w osłupienie oraz wypełniają dumą.

Nasza historia

Klub Sportowy SPARTAN Knurów rozpoczął swoją działalność 9 marca 2010 roku i od tego momentu regularnie uczestniczy w zawodach sportowych oraz turniejach. Spartan jest wpisany do ewidencji klubów oraz stowarzyszeń sportowych działających na terenie powiatu gliwickiego. Posiada licencje klubową wydaną przez Polski Związek Kickboxingu. Założycielem Klubu jest Pan Sławomir Tokarz- wykwalifikowany Trener, pasjonata sportów walki natomiast funkcję Prezesa Klubu piastuje Pani Marta Jurczyk.

ZAPRASZAMY NA TRENINGI !!!

Seminarium z Marcinem Różalskim

Szkolenie treningowe odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, 03 marca 2017 roku.
Dwugodzinne spotkanie dydaktyczno-treningowe, miały na celu promowanie piękna i niepowtarzalności Boksu tajskiego oraz Mieszanych sztuk walki w których specjalizuje się Różal.
Podczas szkolenia szczególny nacisk został postawiony na pokazanie najskuteczniejszych technik, w stójce. Nie obyło się bez instruktarzu podstaw poruszania się w sportach walki oraz mechaniki wyprowadzania poszczególnych technik. W seminarium uczestniczyło 60 osób. Klub Sportowy Spartan składa podziękowania Marcinowi „Różal” Różalskiemu za przybycie oraz ciekawe i interesujące szkolenie

JACKA Mistrza Muay Thai w SPARTAN Knurów

28 oraz 30 listopada 2017 roku mieliśmy nie lada okazję gościć w naszym klubie JACKA Mistrza Muay Thai. Jak wiemy, Tajlandia to szczególne miejsce na fighterskiej mapie Świata. To kraj, z którego pochodzi ogromna część Mistrzów Świata i Europy w Muay-Thai. Jack poprowadził seminarium poświęcone tematyce walki oraz klinczu, które składało się z trzech dwugodzinnych jednostek treningowych. Mam nadzieję, że Ci którzy przybyli na seminarium treningowe nie żałowali swojej decyzji. Przez 6 godzin wspólnego treningu Jack pokazał spory wachlarz technik tajlandzkiej szkoły tajskiego boksu na zawodowym poziomie, która jak kolejny raz się przekonaliśmy, jest bardzo prosta, a jednocześnie bardzo skuteczna.
 

Laur Knurowa

Klub sportowy Spartan otrzyma w roku 2017 Laur Knurowa za wybitne działania rozsławiające miasto.

Klub Sportowy Spartan Knurów rozpoczął swoją działalność w 2010 roku. Od tego momentu regularnie uczestniczy w zawodach sportowych, turniejach w Polsce, Mistrzostwach Europy oraz Świata.
Posiada licencję klubową wydaną przez Polski Związek Bokserski oraz Polską Federację Kickboxingu.
Sławomir Tokarz będący założycielem Spartana postawił sobie za cel m.in. rozpowszechnienie wśród mieszkańców Knurowa
pasji do sportów walki oraz aktywnego stylu życia, wolnego od uzależnień. Kierując się tym nastawieniem w knurowskim klubie rozpoczęto systematyczne treningi, sportowcy zaczęli brać udział w zawodach i licznych seminariach.

2010201720172017